Правила догляду за зубами


Правила гігієни зубів

Правильність догляду за зубами передбачає виконання гігієнічних заходів, про які всі знають, – це чищення зубів за допомогою щітки і пасти, знезараження порожнини рота бальзамами та іншими полосканнями, очищення зубною ниткою міжзубного простору.

Але знати про це недостатньо, потрібно здійснювати догляд за порожниною рота, в тому числі і за зубами, за правилами. Їх не так багато, але виконання їх стане запорукою здоров’я і спокою про стан зубів.

Правила догляду за зубами:

— Регулярно чистити зуби вранці і ввечері, використовуючи щітку середньої жорсткості і зубну пасту за рекомендацією стоматолога. Це дуже важливий момент – підбір щітки і пасти, тут обов’язково потрібно порадитися з лікарем. Індивідуальні особливості емалі зубів, стан ясен, наявність нальоту на зубах можуть бути причиною того, що стоматолог призначить вам не тільки користування певною пастою, але і лікування зубів.
— Полоскати рот, в тому числі і зуби, потрібно якомога частіше, а не тільки тоді, коли ви вранці та ввечері чистите зуби.


необхідно для того, щоб позбавлятися від залишків їжі після обіду. В ідеалі потрібно користуватися спеціальними ополіскувачами, але якщо їх не виявилося під рукою, то можна використовувати просто воду.
— Також регулярно після кожного прийому їжі потрібно користуватися зубною ниткою. Загнивання їжі в міжзубному просторі є причиною захворювання зубів та інфекцій в порожнині рота, які можуть перейти на інші органи шлунково-кишкового тракту.
— Якщо вам довелося приймати їжу в дорозі і пополоскали рот немає можливості, скористайтеся жувальною гумкою або зубочисткою. Цей спосіб теж робить гігієнічний вплив.

Техніка чищення зубів

Існують правила техніки користування зубною щіткою і пастою, про які теж необхідно знати кожному. Серед них такі:
— Нижню щелепу починають чистити із зовнішнього боку зубного ряду обертальними рухами у бік ріжучої поверхні зубів, таким же чином чиститься поверхня внутрішньої сторони від язика;
— Ріжучу частину зубів потрібно чистити, ставлячи щітку щетиною на зуби і роблячи зворотно-поступальні рухи.
— Верхню щелепу чистять за тими ж правилами, що і нижню, потім по зімкнутим зубах робиться кілька рухів для масажу ясен;
— Завершує процес чищення язика, для цього робиться щіткою 3-4 руху від основи язика до кінчика.


З приводу рухів потрібно попередити, що вони не повинні бути сильними, щоб не руйнувати емаль, вони не повинні бути поперечними, це теж негативно позначається на емалі, рухати щіткою необхідно в однаковому ритмі і кожного разу в однаковій послідовності. Крім того, потрібно пам’ятати, що надлишок пасти може нашкодити зубам, тому не потрібно використовувати її занадто багато.

Зубну щітку необхідно міняти кожні три місяці, стоматолога відвідувати регулярно і при необхідності проводити лікування зубів, що не запускаючи захворювання.

Источник: www.kralya.org.ua

Правила догляду за зубами

Щоб все робити правильно, потрібно знати правила, ось деякі, самі основні правила, які допоможуть вам правильно доглядати за зубами.

Варто чистити зуби відразу ж після сніданку, навіть якщо ви звикли проробляти чистку в зворотному порядку. Задумайтесь — якщо ви почистіть зуби перед їжею, то вони будуть чистими, поки ви не почнете приймати їжу, а після їжі на зубах знову виникне наліт з бактерій. А якщо провести процедуру чищення після сніданку, то ні будуть чистими до самого обіду. Не забувайте чистити зуби і перед відходом до сну, таким чином, більшу частину доби ваша ротова порожнина буде захищена від мікробів.


Використовуйте зубні нитки (Флоси), а також зубочистки і спеціальні маленькі йоржики. Кожне з цих пристосувань дуже потрібно, бо якісно прибирає частинки їжі з поверхні зубів. Зубочистками і йоржиками краще користуватися безпосередньо після їжі, а зубну нитку прибережіть на вечір, щоб акуратно вичистити проміжки між зубами, тому що саме тут найчастіше починається карієс.

Не варто дуже вже покладатися на жуйки. Вони здатні очищати тільки жувальну поверхню зубів, однак не можуть вичистити ділянки між зубами, і мікроби продовжать там розвиватися. Жувальна гумка ніколи не зможе замінити зубну щітку.

Не потрібно використовувати зубні щітки, зроблені з натуральної щетини, тому що в таких щетинках є порожнини, де осідають мікроорганізми. В щітках з штучними щетинками такого явища немає, і тому вони більш гігієнічні. Для курців краще вибирати щітку жорсткіше, а тим, хто страждає гіперчутливістю зубів або має деякі захворювання ясен, краще вибирати м’які.

Догляд за зубами у дітей

Коли ми дивимося на перші зуби своїх дітей, мріємо про те, щоб вони на все життя залишилися такими ж міцними і білими. Якщо розібратися, то досягти цього зовсім неважко, бо як здоров’я, так і краса зубів повністю будуть залежати від догляду за ними. Піклуватися про гігієну ротової порожнини потрібно вже з самого раннього віку, тому що надалі це позбавить вашу дитину від багатьох проблем із зубами. Не потрібно думати, що молочні зуби не вимагають особливого догляду, тому що і так випадуть. Насправді, якщо в роті у дитини з’явиться інфекція, то це не тільки позначиться на загальному стані організму, але й може завдати шкоди постійним зубам.
Доглядати потрібно вже за найпершим зубом. Змочуйте марлевий тампон в фізіологічному розчині і просто протирайте зубок малюка. Після року вже варто купити дитині свою зубну щітку. Вона повинна бути м’якою, з маленькою голівкою, і мати масивну ручку, щоб її було зручно тримати в руці. Приготуйтеся до того, що щоденне чищення зубів не викличе особливого захоплення у вашої дитини, і тому намагайтеся перетворити рутинну процедуру в цікаву гру.

По досягненні трьох років вже можна купувати спеціальну дитячу зубну пасту. Вибирайте гігієнічну пасту без фтору, тому що діти з’їдають приблизно 30% зубної пасти за одну процедуру, а надлишок фтору маленькій дитині може нашкодити. Подумати про пасту з вмістом фтору можна тільки після того, як малюк навчиться випльовувати пасту і добре полоскати рот. Можна купити пасту з екстрактами рослин, а якщо паста взагалі не до вподоби вашому малюкові, спробуйте використовувати гель.

Обов’язково відвідуйте з дитиною дитячого стоматолога як мінімум двічі на рік, це необхідно, навіть якщо немає ніяких видимих причин для занепокоєння.

Источник: ukrhvoroba.ru


Правила догляду за зубами Багато проблем в порожнині рота (запалення мигдалин, в пазухах носа), хвороби суглобів, серця, нирок можуть розвинутися через поганих зубів. Що б уникнути цього, необхідно правильно доглядати за зубами. Профілактику можна проводити самостійно. Але цього не достатньо, що б повністю прибрати зубний наліт.

Бажано раз на півроку проводити гігієну порожнини рота у лікаря — стоматолога. Процедури, які включає в себе професійна гігієна порожнини рота, спрямовані на навчання пацієнта правилам гігієни, видалення зубного каменю, зубних відкладень, полірування зубів.

Як же потрібно доглядати за порожниною рота?

Насамперед, це правильне чищення зубів. Зуби чистити необхідно вранці і ввечері, після вживання їжі. Вичищати зуби так, щоб не залишалися шматочки їжі. Зубну щітку краще підібрати з жорсткою, натуральною щетиною. Можна використовувати і штучну щетину, але так, щоб вона не травмувала ясна. Корисно робити масаж ясен дезинфікуючим сольовим розчином (на пів склянки води беруть близько 5 гр солі).

Важливо містити зубні щітки в чистоті. Для цього їх після використання добре промивають теплою водою.

Правила догляду за зубами Декілька разів на місяць обробляють в підкисленою воді, особливо щітки з натуральною щетиною. Для щоденного користування підійдуть профілактичні зубні пасти. Бажано їх регулярно міняти. Наприклад, вранці користуватися пастою з вмістом фтору, а ввечері — без фтору. Раз на місяць використовуйте пасту для профілактики пародонтозу.


Після кожного вживання їжі намагайтеся полоскати рот водою або зубним екстрактом. Полоскання замінить жувальна гумка, яка позитивно впливає на зуби, видаляючи м’який наліт. Велике значення має харчування. Їсти треба більше сиру, в якому міститься багато кальцію. А ось солодке обмежити. Віддавайте перевагу шоколаду, якщо зовсім не можете відмовитися від солодощів.

Источник: olympica.com.ua


Leave a Comment

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.